Nowy numer 08/2024 Archiwum

Radość pasyjna

Jak można się cieszyć, stale rozpamiętując mękę Chrystusa? A jednak. Pasjoniści wiedzą, że właśnie w tym tkwi źródło radości i życia – no właśnie – z pasją.

W ciągu dnia różne rzeczy mogą się zdarzyć pasjoniście, ale jedna zdarzyć się musi: rozważanie męki Pańskiej. Niezależnie od ilości zajęć czy stopnia zmęczenia, w piątek, świątek, w klasztorze i poza nim, w dniach pracy i na urlopie – każdego dnia zakonnicy zanurzają się w medytacji nad tajemnicami naszego zbawienia. Obiecali to Bogu.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Franciszek Kucharczak

Dziennikarz działu „Kościół”

Teolog i historyk Kościoła, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wieloletni redaktor i grafik „Małego Gościa Niedzielnego” (autor m.in. rubryki „Franek fałszerz” i „Mędrzec dyżurny”), obecnie współpracownik tego miesięcznika. Autor „Tabliczki sumienia” – cotygodniowego felietonu publikowanego w „Gościu Niedzielnym”. Autor książki „Tabliczka sumienia”, współautor książki „Bóg lubi tych, którzy walczą ” i książki-wywiadu z Markiem Jurkiem „Dysydent w państwie POPiS”. Zainteresowania: sztuki plastyczne, turystyka (zwłaszcza rowerowa). Motto: „Jestem tendencyjny – popieram Jezusa”.
Jego obszar specjalizacji to kwestie moralne i teologiczne, komentowanie w optyce chrześcijańskiej spraw wzbudzających kontrowersje, zwłaszcza na obszarze państwo-Kościół, wychowanie dzieci i młodzieży, etyka seksualna. Autor nazywa to teologią stosowaną.

Kontakt:
franciszek.kucharczak@gosc.pl
Więcej artykułów Franciszka Kucharczaka