Nowy numer 17/2024 Archiwum

Najmniejsza Tereska

Kiedy Eduardo i Teresa nadawali adoptowanej przez siebie dziewczynce imię Teresita (Tereska), nie spodziewali się, że kilka lat później ludzie będą ją porównywać ze św. Teresą z Lisieux.

Świat usłyszał o Teresicie Castillo de Diego 11 lutego 2021 roku, w Światowym Dniu Chorego. Wikariusz biskupi archidiecezji madryckiej, augustianin o. Ángel Camino Lamela, odprawił wówczas Mszę św. w szpitalu La Paz w Madrycie. Po Eucharystii kapelan szpitala poprosił go o odwiedzenie trojga chorych, którzy nie byli w stanie przyjść do kaplicy szpitalnej, a chcieli przyjąć sakramenty. Pierwszą z tych osób była leżąca na oddziale intensywnej terapii dziesięcioletnia dziewczynka, która następnego dnia miała mieć operację guza mózgu.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Leszek Śliwa

Zastępca sekretarza redakcji „Gościa Niedzielnego”

Prowadzi stałą rubrykę, w której analizuje malarstwo religijne. Ukończył historię oraz kulturoznawstwo (specjalizacja filmoznawcza) na Uniwersytecie Śląskim. Przez rok uczył historii w liceum. Przez 10 lat pracował w „Gazecie Wyborczej”, najpierw jako dziennikarz sportowy, a potem jako kierownik działu kultury w oddziale katowickim. W „Gościu Niedzielnym” pracuje od 2002 r. Autor książki poświęconej papieżowi Franciszkowi „Franciszek. Papież z końca świata” oraz książki „Jezus. Opowieść na płótnach wielkich mistrzów”, także współautor dwóch innych książek poświęconych malarstwu i kilku tomów „Piłkarskiej Encyklopedii Fuji”. Jego obszar specjalizacji to historia, historia sztuki, dawna broń, film, sport oraz wszystko, co jest związane z Hiszpanią.

Kontakt:
leszek.sliwa@gosc.pl
Więcej artykułów Leszka Śliwy