Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Śpiew Ziemi Świętej

Kiedy zaczyna śpiewać, ludzie wokół czują się tak, jakby przybliżył się do nich kawałek Ziemi Świętej. Sylwia Hazboun z Bliskiego Wschodu przywiozła muzykę i... męża, którego poznała w Betlejem.

Tak mogła modlić się Maryja – powiedział do niej kiedyś jeden z proboszczów. Był to najpiękniejszy komplement, jaki kiedykolwiek usłyszała. Dla Sylwii Hazboun wykonywanie orientalnej muzyki chrześcijańskiej nie jest wyłącznie odkrywaniem przed słuchaczami piękna kultury Bliskiego Wschodu. Jest modlitwą. „Moim marzeniem jest inspirowanie serc, które nie modliły się od lat, by nie potrafiły oprzeć się głębi wiary i zapłonęły chęcią poznania Boga” – napisała na swojej stronie internetowej.

Dostępne jest 32% treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Szymon Babuchowski

Kierownik działu „Kultura”

Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Przez cztery lata pracował jako nauczyciel języka polskiego, w „Gościu” jest od 2004 roku. Poeta, autor pięciu tomów wierszy. Dwa ostatnie były nominowane do Orfeusza – Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego, a „Jak daleko” został dodatkowo uhonorowany Orfeuszem Czytelników. Laureat Nagrody Fundacji im. ks. Janusza St. Pasierba, stypendysta Fundacji Grazella im. Anny Siemieńskiej. Tłumaczony na język hiszpański, francuski, serbski, chorwacki, czarnogórski, czeski i słoweński. W latach 2008-2016 prowadził dział poetycki w magazynie „44/ Czterdzieści i Cztery”. Wraz z zespołem Dobre Ludzie nagrał płyty: Łagodne przejście (2015) i Dalej (2019). Jest też pomysłodawcą i współautorem zbioru reportaży z Ameryki Południowej „Kościół na końcu świata” oraz autorem wywiadu rzeki z Natalią Niemen „Niebo będzie później”. Jego wiersze i teksty śpiewają m.in. Natalia Niemen i Stanisław Soyka.

Kontakt:
szymon.babuchowski@gosc.pl
Więcej artykułów Szymona Babuchowskiego