Nowy numer 15/2021 Archiwum

Irak: Internet obiegł filmik z tańczącym księdzem

Światowe media pokazały za brytyjską agencją Reutera filmik przedstawiający księdza tańczącego z radości z powodu przybycia do Karakoszu papieża Franciszka.

Agencja podała, że tak spontanicznie okazującym swą radość kapłanem jest 31-letni Momika, który aktywnie pracował w komitecie przygotowującym przyjazd Ojca Świętego do miasta zdewastowanego przez tzw. Państwo Islamskie w latach 2014-16. „To było jak sen, który się spełnił” – wyjaśnił duchowny swoją niecodzienną reakcję.

Gdy terroryści islamscy najechali na miasto, wielu tamtejszych mieszkańców, w tym także ks. Momika, musiało schronić się w pobliskim Kurdystanie Irackim. Kapłan powrócił do Karakoszu, gdy tylko został on wyzwolony w 2016 r. i obecnie wraz z jego mieszkańcami bierze udział w jego odbudowywaniu.

"Od czasu wojny nie widziałem tutaj takiej radości" - powiedział ks. Momika, który później wraz z kilkoma tysiącami swych rodaków uczestniczył we wspólnej z Ojcem Świętym modlitwie Anioł Pański w największym w Iraku kościele pw. Maryi Niepokalanie Poczętej, zwanej Wielkiej.

Ten pełen radości taniec wielu może kojarzyć się z opisaną w VI rozdziale Drugiej Księgi Samuela biblijną sceną Dawida tańczącego przed Arką Przymierza.

Zobacz film z tańczącym księdzem:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama