Nowy numer 09/2024 Archiwum

Niektórzy mówią, że dobro wraca

Uwolnił go i dług mu darował. Mt 18,27

Mt 18, 21-35

Piotr podszedł do Jezusa i zapytał: «Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat zawini względem mnie? Czy aż siedem razy?»

Jezus mu odrzekł: «Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy.

Dlatego podobne jest królestwo niebieskie do króla, który chciał się rozliczyć ze swymi sługami. Gdy zaczął się rozliczać, przyprowadzono mu jednego, który był mu winien dziesięć tysięcy talentów. Ponieważ nie miał z czego ich oddać, pan kazał sprzedać go razem z żoną, dziećmi i całym jego mieniem, aby dług w ten sposób odzyskać.

Wtedy sługa padł mu do stóp i prosił go: „Panie, okaż mi cierpliwość, a wszystko ci oddam”. Pan ulitował się nad owym sługą, uwolnił go i dług mu darował.

Lecz gdy sługa ów wyszedł, spotkał jednego ze współsług, który mu był winien sto denarów. Chwycił go i zaczął dusić, mówiąc: „Oddaj, coś winien!” Jego współsługa padł przed nim i prosił go: „Okaż mi cierpliwość, a oddam tobie”. On jednak nie chciał, lecz poszedł i wtrącił go do więzienia, dopóki nie odda długu.

Współsłudzy jego, widząc, co się działo, bardzo się zasmucili. Poszli i opowiedzieli swemu panu wszystko, co zaszło.

Wtedy pan jego, wezwawszy go, rzekł mu: „Sługo niegodziwy! Darowałem ci cały ten dług, ponieważ mnie prosiłeś. Czyż więc i ty nie powinieneś był ulitować się nad swoim współsługą, jak ja ulitowałem się nad tobą?” I uniósłszy się gniewem, pan jego kazał wydać go katom, dopóki mu nie odda całego długu.

Podobnie uczyni wam Ojciec mój niebieski, jeżeli każdy z was nie przebaczy z serca swemu bratu».

Uwolnił go i dług mu darował. Mt 18,27

Ewangelia z komentarzem. Niektórzy mówią, że dobro wraca
Gość Niedzielny

Dobrzy przedsiębiorcy często mówią o regule, która zakłada, żeby przy negocjacjach traktować kontrahentów tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani. Często przynosi to profity, które polegają przede wszystkim na długotrwałej współpracy. Lata temu wraz z żoną otrzymaliśmy sporo dobra od pewnych ludzi. Ich bezinteresowna pomoc była ogromna. Na pytanie, dlaczego to robią, odpowiedzieli, że kiedyś im ktoś pomógł i chcą przekazywać tę pomoc dalej. Niektórzy mówią, że dobro wraca i tak rzeczywiście jest. Fajnie by było, gdybyśmy pamiętali o pomocy, która została nam okazana i chcieli ją przekazać innym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy