Nowy numer 48/2023 Archiwum

Zima? Czas na żniwa!

Nowe trendy ekologiczne często wiążą się z powrotem do starych sprawdzonych rozwiązań. Na przykład coraz większą popularnością na naszym kontynencie cieszą się wykonane z trzciny dachy.

Trzcina lubi tereny podmokłe, czyli okolice jezior, rzek, stawów i łąk. Chociaż można ją znaleźć praktycznie w każdym zakątku Polski, w największych ilościach występuje na północy kraju. Ta rosnąca na Żuławach Wiślanych jest podobno najbardziej odpowiednia do krycia dachów. – Naszą trzcinę charakteryzuje wysoka zawartość krzemu. Dzięki temu jest trwalsza od roślin z innych miejsc – przekonuje Ryszard Zagalski, który od ponad 40 lat zajmuje się pozyskiwaniem i sprzedażą tego surowca.

Dostępne jest 15% treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Dziennikarz działu „Polska”

Absolwent dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Zaczynał w Akademickim Radiu UL Uniwersytetu Łódzkiego. Współpracował z kwartalnikiem „Fronda Lux”, „Teologią Polityczną Co Miesiąc”, portalami plasterlodzki.pl i bosko.pl. Publikował także w miesięczniku „Koncept”. Interesuje się muzyką i szeroko pojętą kulturą. Jego Obszar specjalizacji to kultura, sprawy społeczno-polityczne, tematyka światopoglądowa, media.

Kontakt:
maciej.kalbarczyk@gosc.pl
Więcej artykułów Macieja Kalbarczyka