Nowy numer 16/2021 Archiwum

Czy Pan Jezus kazał kochać wszystkich?

Jeśli miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Mt 5,46

Mt 5, 43-48

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Słyszeliście, że powiedziano: „Będziesz miłował swego bliźniego”, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził.

A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.

Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią?

Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski».

Jeśli miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Mt 5,46

Ewangelia z komentarzem. Czy Pan Jezus kazał kochać wszystkich?
Gość Niedzielny

Czy Pan Jezus kazał kochać wszystkich? Bo nauczyliśmy się myśleć, że nie wszystkich trzeba kochać. A dzisiaj słyszymy, że miłość jest podstawą chrześcijańskiego życia. Że nie jest sztuką kochać tych, którzy nas kochają, ale sztuką jest kochać nieprzyjaciół. Sztuką jest kochać ludzi, którzy nie są nam przychylni. To bardzo trudne. Ale bez tej umiejętności nasze życie nie jest zgodne z Ewangelią. Co to znaczy kochać po chrześcijańsku? To znaczy wiedzieć, że każde ludzkie życie, każdy człowiek jest tak jak ja stworzony na obraz i podobieństwo Boga. Wszyscy żyjemy pod jednym niebem, na wszystkich On zsyła deszcz. Jego słońce wschodzi nad każdym człowiekiem. Nie ma ludzi gorszych i lepszych. Są ludzie kochani i niekochani. Dojrzały chrześcijanin, to ten, który kocha tak, jak Jezus.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama