Nowy numer 25/2021 Archiwum

Uczniom podstawówek i gimnazjów zakazano przynoszenia smartfonów do szkoły

Chińskie władze zakazały uczniom podstawówek i gimnazjów przynoszenia smartfonów do szkoły, chyba że rodzice wyrażą na to zgodę na piśmie. Zakaz ma chronić wzrok dzieci i zapobiegać uzależnieniu od internetu lub gier - podały chińskie media.

Zgodnie z nowymi wytycznymi ministerstwa edukacji nauczyciele nie powinni również używać telefonów komórkowych do przydzielania prac domowych - przekazał państwowy dziennik "Global Times".

Resort zasugerował również szkołom, aby ustawiały publiczne aparaty telefoniczne, dzięki którym uczniowie mogliby kontaktować się z rodzicami bez potrzeby używania własnych urządzeń.

Nowe reguły mają chronić wzrok dzieci i zapobiegać uzależnieniom od internetu czy gier, a także sprawić, że uczniowie skupią się na nauce - napisano w wytycznych.

Decyzja ministerstwa wzbudziła mieszane uczucia wśród chińskich internautów. Część z nich poparła zakaz, ale na platformie społecznościowej Weibo pojawiły się również opinie, że dzieci jeżdżące do szkół autobusami lub metrem powinny mieć przy sobie telefony w razie konieczności pilnego kontaktu z rodziną.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama