Nowy numer 38/2023 Archiwum

Ognisko koronawirusa w klasztorze Sióstr Karmelitanek Bosych

12 sióstr jest zakażonych koronawirusem. Trzy karmelitanki są hospitalizowane, stan jednej z nich jest krytyczny.

Jak przekazano na stronie internetowej archidiecezji powołując się na informację Katolickiej Agencji Informacyjnej, przeprowadzone wśród sióstr badanie na obecność SARS-CoV-2 wykazały zakażenie u wszystkich 12 zakonnic. Negatywny wynik testu ma jedynie siostra furtianka. Klasztor objęty jest kwarantanną, obowiązuje zakaz odwiedzin.

Trzy siostry karmelitanki są hospitalizowane, stan jednej z nich jest krytyczny. Jak dodała cytowana za KAI na stronie archidiecezji przełożona łódzkiego Karmelu s. Maria Weronika od Najświętszego Oblicza, siostry, które przebywają w klasztorze są osłabione, ale powoli wracają do zdrowia.

"Łódzki klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych został objęty izolacją z uwagi na Covid-19. Na co dzień Siostry modlą się w intencji mieszkańców Łodzi i całej diecezji, dziś to One potrzebują naszej modlitwy. Nie zawiedźmy Sióstr i módlmy się razem za Łódzki Karmel!" - zaapelował w swoim wpisie na Facebooku rzecznik prasowy łódzkiej kurii ks. Paweł Kłys.

Klasztor objęty jest kwarantanną, obowiązuje zakaz odwiedzin - kontakt z siostrami jest możliwy tylko telefonicznie lub mailowo. Znajdujący się w obrębie klasztoru Kościół pw. Św. Teresy jest zamknięty dla wiernych do odwołania.

Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Bosych w Łodzi istnieje od 1928 roku. Obecnie we wspólnocie przebywa 12 sióstr.

Relacjonujemy na bieżąco: Covid-19 w Polsce i na świecie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast