Nowy numer 39/2023 Archiwum

Dworczyk: do godz. 15.00 wykonano w Polsce 114 tysięcy szczepień na COVID-19

Do godz. 15.00 wykonano w Polsce 114 tysięcy szczepień na COVID-19; 250 tysięcy szczepień jest zamówionych na przyszły tydzień - poinformował we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk podczas posiedzenia sejmowej komisji zdrowia. "Cieszmy się, że dobrze to idzie" - dodał.

We wtorek od godz. 10 trwało posiedzenie sejmowej komisji zdrowia poświęcone Narodowemu Programowi Szczepień z udziałem m.in. ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Zakończyło się po godzinie 15.

Tuż przed zakończeniem posiedzenia komisji Dworczyk, który jest też pełnomocnikiem rządu ds. programu szczepień, poinformował, że do godz. 15.00 wykonano w naszym kraju 114 tysięcy szczepień przeciwko COVID-19. "250 tysięcy szczepień zamówionych (jest) na przyszły tydzień. Cieszmy się, że dobrze to idzie" - powiedział Dworczyk.

W Polsce 27 grudnia ub.r. rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19 preparatem konsorcjum firm Pfizer i BioNTech. W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy sektora ochrony zdrowia (np. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych. Następnie szczepionkę otrzymają m.in. seniorzy, służby mundurowe i nauczyciele.

« 1 »
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze

Quantcast