Nowy numer 2/2021 Archiwum

Bóg, który milczy. Jak ufać w cierpieniu?

Jak ufać Bogu, gdy On zdaje się milczeć w najtrudniejszych chwilach naszego życia? Jak odnaleźć światło w sytuacji, gdy wydawało się, że Bóg odtąd będzie o wszystko zabiegał w naszym życiu, a On zdaje się zostawiać nas samych. Czy "Emmanuel" nie oznacza "Bóg z nami" w każdym momencie życia? Zobacz rozmowę z ks. Wojciechem Węgrzyniakiem.

Adwent na ostatniej prostej. Ten czas kojarzy nam się z ciepłem światła roratnich świec, pieczeniem świątecznych pierników i radosnym oczekiwaniem na Zbawiciela. A jednak pierwszy Adwent był naznaczony ogromnym trudem, lękiem i cierpieniem Maryi i Józefa. Po obietnicach, które otrzymali od Boga wydawałoby się, że odtąd On sam o wszystko w ich życiu będzie zabiegał - przygotuje miejsce na poród, zatroszczy się o finanse, miejsce, ludzi. A tymczasem Maryja i Józef czują, jakby Bóg się wycofał, zamilknął, zostawił ich samych.

 

Do poniedziałkowej, wieczornej rozmowy "Gościa" zaprosiliśmy ks. Wojciecha Węgrzyniaka, doktora nauk biblijnych, wykładowcę na Papieskim Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie, znanego rekolekcjonistę. Rozmawialiśmy o doświadczeniu cierpienia w życiu Maryi i Józefa, a także w życiu każdego z nas. A kanwą do rozmowy będzie historia Hioba.

Czy Księga Hioba jest księgą nadziei czy historią ludzkiego cierpienia? Jak ufać Bogu, gdy On zdaje się milczeć w najtrudniejszych chwilach naszego życia? Jaki obraz Boga wyłania się z historii Hioba, kiedy On sam w końcu zaczyna mówić?

Transmisja LIVE odbyła się, 21 grudnia o 21.00 na naszym profilu facebookowym i na stronie Gosc.pl. Ks. Wojciech Węgrzyniak i Aleksandra Pietryga w rozmowie NA ŻYWO. 

Bóg, który milczy. Jak ufać w cierpieniu?   Studio GN
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama