Nowy numer 38/2023 Archiwum

Szczepionki tylko dla zdrowych i bezobjawowych

Szczepionki przeciwko COVID-19 zostaną podane osobom, które mogą być zakażone, ale nie mają objawów. W ostrej fazie każdej infekcji niewskazane jest podawanie tego typu preparatów - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w weekendowej "Gazecie Polskiej Codziennie".

Jak podkreśla gazeta, za kilka tygodni w Polsce mają się rozpocząć szczepienia przeciwko COVID-19. W pierwszej kolejności poddani im będą pracownicy służby zdrowia oraz seniorzy. Dalej w kolejce są inne grupy zawodowe i społeczne - przypomina gazeta.

"Szczepionki przeciwko COVID-19 zostaną podane osobom, które nie mają objawów zakażenia. W ostrej fazie każdej infekcji niewskazane jest podawanie tego typu preparatów" - wyjaśnia dziennikowi wiceszef resortu zdrowia, pytany czy można zaszczepić osobę, która jest chora.

Kraska podkreślił, że osoby, które przeszły koronawirusa, także powinny się zaszczepić. "Nasi eksperci uważają, że każdy powinien się zaszczepić. Skuteczność szczepionki jest o wiele większa niż przechorowanie. Wytwarza ona o wiele większą odporność" - przekonywał.

"Nie wiadomo, na jak długo wystarczą przeciwciała wytworzone przez organizm" - zastrzegł Kraska.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze

Quantcast