Nowy numer 2/2021 Archiwum

Premier przypomniał na Facebooku główne przesłania swojego wywiadu dla niemieckiego dziennika "FAZ"

Polsko-węgierskie stanowisko dotyczące kwestii tzw. praworządności powinno głośno i wyraźnie wybrzmieć na forum nie tylko krajowym, ale przede wszystkim międzynarodowym - unijnym - napisał w czwartek na Facebooku premier Mateusz Morawiecki, przypominając główne przesłania wywiadu dla dziennika "FAZ".

Dodał, że to "kwestia o fundamentalnym znaczeniu dla przyszłości Unii Europejskiej".

Wyraził też zadowolenie, że "niemieckojęzyczni czytelnicy również mogą poznać nasze, konkretne i racjonalne, argumenty stojące za sprzeciwem wobec stawiania prawa wtórnego nad pierwotnym".

Jak zadeklarował, "Polska będzie bronić ducha traktatów europejskich i walczyć o równość wszystkich państw oraz prawo do demokratycznego wyboru drogi, którą podążają". "Wszystkie narody różnią się od siebie na bardzo wielu poziomach. Natomiast kluczowe jest wzajemne zrozumienie i współpraca. Zachęcam do lektury i udostępniania tego ważnego tekstu znajomym z zagranicy" - napisał szef polskiego rządu.

Zamieścił też link do wywiadu, który ukazał się w środowym wydaniu gazety "Frankfurter Allgemeine Zeitung" oraz skan jego wersji papierowej w języku niemieckim.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama