Nowy numer 2/2021 Archiwum

Prezydent: Z prośbą o wsparcie zgłosiło się ponad 13 tys. seniorów

Do akcji Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów zgłosiło się ponad 10 tysięcy wolontariuszy, ale o wsparcie wystąpiło ponad 13 tysięcy seniorów; to pokazuje, że jest zapotrzebowanie na pomoc - powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda.

"Do tej pory (...) ponad 10 tysięcy wolontariuszy zgłosiło się do akcji Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów, ale jest też faktem, że o wsparcie zgłosiło się ponad 13 tysięcy seniorów. W związku z powyższym jak widać to zapotrzebowanie jest, ono jest większe niż liczba zgłoszonych do tej pory wolontariuszy" - powiedział prezydent na wtorkowej konferencji prasowej w Pałacu Prezydenckim.

Andrzej Duda zachęcał ozdrowieńców, by oddawali osocze, zgłaszali się przez stronę internetową wspierajseniora.pl do różnych form pomocy dla seniorów, ale także do akcji Wolontariat Ozdrowieńców, ukierunkowanej na pomoc w Domach Pomocy Społecznej. Prezydent wskazywał, że pomoc w DPS-ach jest bardzo potrzebna i może też stanowić istotne rozwiązanie problemów wsparcia kadrowego, zwłaszcza w dobie pandemii.

Prezydent zachęcał również wszystkich chętnych zainteresowanych pomaganiem do zgłaszania przez stronę wspierajseniora.pl. Podkreślił, że można na niej znaleźć informacje o różnych formach pomocy.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama