GN 3/2021 Archiwum

Kolejny pozew przeciw Scheuring-Wielgus ws. wtargnięcia do kościoła

Pozew przeciwko posłance Joannie Scheuring-Wielgus złożyła Agnieszka Wojciechowska van Heukelom z Europejskiego Centrum Inicjatyw Obywatelskich. Sprawa dotyczy wtargnięcia polityk do kościoła, gdzie zakłócała porządek oraz obrażała uczucia religijne zgromadzonych - podaje niezależna.pl.

Zgodnie z relacją portalu niezależna.pl, toruńska posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus wraz z mężem pojawili się w niedzielę, 25 października w kościele św. Jakuba z transparentami: "Kobieto! Sama umiesz decydować" i "Kobiety powinny mieć prawo do decydowania czy urodzić, czy nie, a nie państwo w oparciu o ideologię katolicką". Protest miał związek z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Niezależna.pl informuje, że sprawą posłanki Lewicy zajmie się prokuratura. "Powodem - 'możliwe złośliwe przeszkadzanie w wykonywaniu aktów religijnych'. Jak poinformowali śledczy, zawiadomienie w tej sprawie złożyło kilka podmiotów" - czytamy.

Portal wskazuje ponadto w środę, że pozew złożyła kolejna osoba - Agnieszka Wojciechowska van Heukelom z Europejskiego Centrum Inicjatyw Obywatelskich.

"Już w dniu 26 października wniosłam do Prokuratury Krajowej wniosek o wszczęcie postępowania karnego przeciwko posłance Scheuring-Wielgus w związku z jej wtargnięciem do kościoła w Toruniu ze skandalicznymi hasłami, zakłócaniem obrządku i obrażaniu uczuć religijnych, co czyniła jakoby w imieniu kobiet, czyli moim a z czym ja się nie utożsamiam i czym narusza mój interes oraz nadużywając przy okazji funkcji posła. Otrzymałam już pismo z Prokuratury Krajowej z informacją o tym, że sprawę przekazano do Prokuratury w Toruniu" - powiedziała portalowi Wojciechowska van Heukelom.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze