Nowy numer 4/2023 Archiwum

Słowo Boże na ustach znanych i nieznanych

Projekt Biblia Audio to nie tylko produkcja z potężnym rozmachem - to sięgnięcie do korzeni odkrywania Pisma Świętego.

Przez całe wieki chrześcijaństwa Słowo Boże w Kościele było przekazywane głownie "ustnie". Słuchanie to pierwsza forma odkrywania Pisma Świętego. Można więc powiedzieć, że nagrywanie Biblii i udostępnianie jej w formie audio jest sięgnięciem do samych korzeni.

Trzy lata ciężkiej pracy kilkuset osób wydało owoc w postaci Projektu Biblia Audio Superprodukcja. To 113 godzin nagrania i 500 głosów, w tym znanych aktorów i lektorów, interpretujących Słowo Boże. Nagrania miały miejsce w Polsce i w Izraelu. Głównymi twórcami i inicjatorami projektu są Krzysztof Czeczot, aktor i producent słuchowisk radiowych, i Maciej Budzich, specjalista w dziedzinie mediów, reklamy i marketingu. Autorzy zadbali nie tylko najwyższej klasy efekty dźwiękowe i zaangażowanie najlepszych w Polsce wykonawców - zadbali o każdy najmniejszy szczegół nagrania. Aby w pełni oddać klimat Biblii, wyjechali do Izraela, aby na ziemiach Narodu Wybranego odtworzyć dźwięki, które codziennie towarzyszyły starotestamentalnym prorokom, Jezusowi i rodzącemu się Kościołowi.

Do nagrania zaproszono znanych aktorów, takich jak Krzysztof Globisz, Franciszek Pieczka, Jerzy Trela, Piotr Fronczewski, Kinga Preis, Jan Englert, Ewa Błaszczyk i wielu innych. Jednak poza nimi w mega słuchowisku można usłyszeć także głosy zupełnie anonimowe, należące do "zwykłych" ludzi - różnych kultur i wyznań, Polaków i obcokrajowców. Oddano także głos osobom niepełnosprawnym. Twórcy zadbali także o akceptację władz kościelnych i konsultację ze specjalistami od Biblii z zakonu księży pallotynów.

Posłuchajcie fragmentu tej niezwykłej produkcji:

Jest też coś dla najmłodszych - projekt Biblia Audio Kids. Może to dobry pomysł na prezent dla dzieci z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia czy Świętego Mikołaja? Odkrywanie przed dziećmi słowa Bożego to zawsze najlepszy pomysł.

Jeśli szukacie pomysłu na prezenty dla najbliższych lub chcecie pogłębiać znajomość Pisma Świętego, to może TUTAJ znajdziecie coś dla siebie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy