Nowy numer 39/2023 Archiwum

Müller: Po południu spotkanie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W sobotę ok. godz. 17.30, po zakończeniu spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z Komisją Wspólną Rządu i Samorządu, odbędzie się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego - zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

"Spotkanie Zespołu pod przewodnictwem premiera Morawieckiego rozpocznie się ok. 17.30. Wśród tematów znajdzie się stan realizacji budowy szpitali tymczasowych, kwestia dalszych zakupów sprzętu medycznego. Ponadto jednym z tematów będzie też wsparcie dla handlowców w związku z decyzją o zamknięciu cmentarzy" - poinformował PAP Müller.

Szef rządu podczas piątkowej konferencji prasowej poinformował, że w związku z pandemią koronawirusa w sobotę, niedzielę 1 listopada i w poniedziałek zamknięte będą cmentarze. "Czekaliśmy z podjęciem tej decyzji, sądząc, że liczba zachorowań może spadać" - mówił.

Wcześniej w sobotę, o godz. 16.30 - o czym informował wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker - odbędzie się wideokonferencja premiera Morawieckiego z członkami samorządowej części Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu ws. ustalenia optymalnego trybu pracy urzędów samorządowych w związku ze wzrostem zachorowań na koronawirusa.

Premier Morawiecki zapowiedział w piątek, że wszyscy pracownicy administracji publicznej, którzy nie muszą wykonywać pracy stacjonarnie, muszą pracować zdalnie.

« 1 »
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze

Quantcast