Nowy numer 39/2023 Archiwum

Wojsko przejmuje od medyków punkty pobierania próbek do badań na obecność koronawirusa

Wojsko Polskie przejmuje punkty pobierania próbek do badań na obecność koronawirusa, dzięki temu personel medyczny będzie mógł mocniej skupić się na pomocy pacjentom - oświadczył w środę szef MON Mariusz Błaszczak.

"Wojsko Polskie przejmuje punkty pobierania próbek do badań na obecność koronawirusa. Dzięki temu personel medyczny będzie mógł mocniej skupić się na pomocy pacjentom. Dziś żołnierze pobierają próbki w 28 punktach na terenie całej Polski. Działają też 53 mobilne zespoły wymazowe" - napisał Błaszczak na Twitterze.

Wcześniej Błaszczak informował o odprawie z dowódcami Wojska Polskiego i kadrą kierowniczą resortu, w trakcie której odebrał meldunki na temat zaangażowania żołnierzy w walkę z epidemią koronawirusa.

Resort zdrowia podał w środę, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 10 040 osób w całej Polsce - to najwięcej od początku trwania pandemii. Zmarło też 130 kolejnych osób. Łączna liczba potwierdzonych zakażeń w Polsce to obecnie 202 tys. 579 osób, z czego 3 tys. 851 zmarło.

« 1 »
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast