Nowy numer 39/2023 Archiwum

Parafie mogą uzyskać wsparcie m. in na pomoc osobom wykluczonym na skutek pandemii

Do 26 października trwa nabór wniosków do programu wparcia innowacji społecznych na rzecz osób wykluczonych i ich opiekunów. Pandemia pokazuje jak bardzo pomoc ta jest potrzebna. Wnioski mogą składać m. in. parafie czy wspólnoty religijne. Najlepsze pomysły uzyskają wsparcie merytoryczne, a nawet finansowe (ok 40 tys. zł).

- Chcemy wspierać merytorycznie i finansowe innowacje społeczne na rzecz osób wykluczonych i ich opiekunów. W szczególności szukamy sposobów na pomoc w czasach pandemii. Zapraszamy parafie i wiernych - pomysły mogą zgłaszać zarówno instytucje jak i indywidualne osoby – deklaruje Jakub Wygnański, prezes zarządu fundacji Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”.

Nabór prowadzi Fundacja Stocznia https://stocznia.org.pl/ od lat wspierająca innowacje społeczne na rzecz osób wykluczonych i ich opiekunów. W czasach pandemii parafie i związane z nimi wspólnoty wiernych mogą odegrać bardzo ważną rolę. Wielu wiernych i parafii spontanicznie ruszyło z pomocą w czasie wiosennej fali pandemii. To ważne doświadczenie. Inne być może rozważają takie zaangażowanie po raz pierwszy.

Pomysły nie muszą być związane z sytuacją pandemii - jest oczywiste, jest, że problem pomocy osobom wykluczonym i ich opiekunom znacznie wykracza poza czas pandemii. Powinniśmy szukać coraz lepszych rozwiązań na poziomie lokalnym i sąsiedzkim. Warto sformułować swoje pomysły i zgłosić je konkursu.

Formalności są minimalne. Najlepsze pomysły uzyskają wsparcie merytoryczne, a nawet finansowe (ok 40 tys. zł) na testowanie rozwiązań.

Termin zgłaszania pomysłów mija 26 października.

Więcej informacji i prosty formularz do zgłaszania pomysłów znajdziecie na stronie: https://inkubatorpomyslow.org.pl.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast