Nowy numer 38/2023 Archiwum

Wynik testu premiera na koronawirusa - ujemny

Wynik testu premiera Mateusza Morawieckiego na koronawirusa jest ujemny; nie wykryto zachorowania - poinformował we wtorek wieczorem rzecznik rządu Piotr Mueller. Jak dodał, szef rządu "pozostaje w kwarantannie do czasu stosownych, dalszych decyzji lekarza i służb sanitarnych".

Premier - jak informował wcześniej szef KPRM Michał Dworczyk - wykonał test na covid-19 we wtorek. Późnym wieczorem rzecznik rządu Piotr Mueller podał na Twitterze:

"Wynik testu premiera (Mateusza Morawieckiego) w zakresie koronawirusa jest ujemny. Nie wykryto zachorowania. Premier pozostaje w kwarantannie do czasu stosownych, dalszych decyzji lekarza i służb sanitarnych".

Sam szef rządu napisał na Facebooku: "Kochani, to nie był dla mnie łatwy dzień, bo moje codzienne obowiązki zostały nagle przerwane przez informację, że muszę się udać na kwarantannę. Chciałbym Wam bardzo serdecznie podziękować za troskę i za liczne życzenia zdrowia". Dodał, że jest "dobrej myśli", choć niestety przez jakiś czas nie zobaczy się z rodziną. "Serdecznie wszystkich pozdrawiam i oczywiście przypominam: wszyscy dbajmy o siebie i stosujmy się do zasady DDM. Dezynfekcja, dystans, maseczki" - podkreślił Morawiecki.

Według Dworczyka, ok. 5 nad ranem we wtorek okazało się, że jeden z funkcjonariuszy SOP, który pracuje z premierem uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Wówczas - jak dodał - szef rządu został objęty kwarantanną, została wdrożona procedura na okoliczność takiej sytuacji.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast