GN 43/2020 Archiwum

Tatrzański Park Narodowy jednak bez obowiązku noszenia maseczek

Maseczki tylko w miejscach gdzie gromadzi się więcej ludzi, jeśli nie ma możliwości zachowania bezpiecznego dystansu społecznego.

Od soboty powiat tatrzański będzie w czerwonej strefie, jednak na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego nie będzie obowiązku noszenia maseczek - sprostowały w piątek swoją wcześniejszą wypowiedź władze parku.

Przeczytaj także:

W piątek przed południem władze parku informowały, że w związku z czerwoną strefą w powiecie Tatrzańskim, turyści wyruszający na górskie szlaki będą musieli nosić maseczki zakrywające usta i nos.

Po południu władze parku wydały kolejny komunikat w którym poinformowały, że na terenie tatrzańskich szlaków nie będzie obowiązku noszenia maseczek.

Jednocześnie dyrekcja parku zarekomendowała zakrywanie ust i nosa w miejscach gdzie gromadzi się więcej ludzi, jeśli nie ma możliwości zachowania bezpiecznego dystansu społecznego. "Nie ma obecnie regulacji rządowych, z których wynikałoby, że parki narodowe w strefach czerwonych powinny być zamknięte. W związku z tym i my nie planujemy w tej chwili zamknięcia TPN" - brzmi komunikat parku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama