Nowy numer 49/2023 Archiwum

W poniedziałek na ulicach miast wierni odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego

W ponad stu miastach świata w poniedziałek o godz. 15.00, w 12. rocznicę beatyfikacji spowiednika św. s. Faustyny ks. Michała Sopoćki, wierni odmówią na skrzyżowaniach ulic Koronkę do Miłosierdzia Bożego - podał Zespół Iskra Bożego Miłosierdzia.

Akcję "Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata" zainicjował opiekun duchowy działającego przy parafii Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi Zespołu Iskra Bożego Miłosierdzia jezuita o. Remigiusz Recław.

Grupy wiernych 28 września w małych i dużych miastach zgromadzą się przed kościołami, szkołami, biurami, na skrzyżowaniach, aby o godz. 15.00 wspólnie odmówić Koronkę do miłosierdzia Bożego w intencji różnych spraw dziejących się w Polsce i na świecie. W tym roku organizatorzy zachęcają do modlitwy m.in. za kapłanów, o oddalenie pandemii i o pokój na świecie.

Jak czytamy na stronie internetowej wydarzenia, w tym roku udział zgłosiło ponad sto miast w Polsce, w tym tak duże, jak Warszawa, Gdynia, Gdańsk, Poznań czy Kraków, oraz mniejsze, m.in.: Bytom, Bochnia, Bartoszyce, Pruszków, Ostrołęka, Legnica, Kłodzko, Krosno czy Wadowice.

W niektórych miastach modlitwa będzie odmawiana w kilku miejscach. Na przykład w Warszawie w parafii Matki Bożej Anielskiej na stołecznym Wrzecionie przy ul. Dobra 19 oraz przy Krzyżu Tramwajarzy przy wejściu do metra Marymont (przystanek tramwajowy w stronę Bielan).

Do akcji dołączyły się w tym roku grupy m.in. z Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Ukrainy, USA, Kanady, Haiti, Demokratycznej Republiki Konga i z Filipin.

Organizatorzy zachęcają, aby zgłaszać miejsca modlitwy, dzięki czemu zostaną one umieszczone na specjalnej mapie. Przypominają również, aby uczestnicy wydarzenia respektowali zasady sanitarne i pamiętali o zachowaniu dystansu.

Pierwszy raz wydarzenie odbyło się w Łodzi na 111 skrzyżowaniach i zgromadziło kilkaset osób.

W marcu br. łódzka wspólnota zainicjowała również codzienną akcję modlitewną "Koronka w każdym domu" w intencji oddalenia pandemii. Codziennie o godzinie 15.00 modlą się osoby z ponad 2500 polskich i zagranicznych miast.

Koronka do miłosierdzia Bożego to modlitwa, którą Jezus Chrystus miał podyktować św. siostrze Faustynie Kowalskiej w czasie prywatnego objawienia 13 i 14 września 1935 roku w Wilnie. Koronkę najczęściej odmawia się o godz. 15.00, w godzinę śmierci Jezusa.

Ks. Michał Sopoćko był spowiednikiem św. s. Faustyny Kowalskiej i propagatorem kultu miłosierdzia Bożego. W 1941 r. założył Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego. Papież Benedykt XVI beatyfikował go 28 września 2008 r. w Białymstoku.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy