Nowy numer 49/2023 Archiwum

Kolejne spotkanie kierownictwa PiS w sprawie przyszłości Zjednoczonej Prawicy

W środę po godz. 13 rozpoczęło się kolejne spotkanie kierownictwa PiS w sprawie przyszłości Zjednoczonej Prawicy. Szef klubu PiS Ryszard Terlecki zapowiedział, że ok. godz. 15-16 zostaną przedstawione informacje po spotkaniu.

Poprzednie spotkanie odbyło się w poniedziałek, jednak rezultaty rozmów nie zostały przedstawione opinii publicznej.

Szef klubu PiS pytany w środę przez dziennikarzy o porozumienie w Zjednoczonej Prawicy, odparł, że informacje zostaną przedstawione "ok. godz. 15-16".

Dopytywany, czy wszystko jest na dobrej drodze odparł: "Tak, najlepszej".

W środowym spotkaniu uczestniczą m.in.: prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, szef MON Mariusz Błaszczak, szef MSWiA Mariusz Kamiński, szef klubu PiS Ryszard Terlecki i b. marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Rozmowy dotyczące rekonstrukcji rządu zostały zawieszone, po tym, jak w nocy z czwartku na piątek Solidarna Polska opowiedziała się przeciw noweli ustawy o ochronie zwierząt, autorstwa PiS. Jeszcze przed głosowaniem szef klubu PiS Ryszard Terlecki powiedział, że w wyniku różnicy zdań rozmowy o rekonstrukcji zostają zawieszone. Ostatecznie wszyscy posłowie Solidarnej Polski zagłosowali przeciw ustawie. Później politycy PiS wielokrotnie podkreślali, że koalicja Zjednoczonej Prawicy (PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia) już nie istnieje.

W poniedziałek odbyło się spotkanie kierownictwa PiS, w którym brali udział najważniejsi politycy tej partii, w tym prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki. Po spotkaniu rzeczniczka PiS Anita Czerwińska poinformowała na Twitterze, że podjęto decyzje o "zdecydowanych rozstrzygnięciach". Dodała, że o szczegółach PiS poinformuje "w stosownym czasie". Poniedziałkowe spotkanie dotyczyło przyszłości Zjednoczonej Prawicy i dalszej obecności w rządzie polityków Porozumienia i Solidarnej Polski.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w poniedziałek spotkał się z liderem SP, ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą. Jak poinformowała PAP rzeczniczka PiS J. Kaczyński przedstawił warunki dalszego trwania koalicji liderowi Solidarnej Polski.

We wtorek natomiast w siedzibie PiS doszło do spotkania J. Kaczyńskiego z szefem Porozumienia Jarosławem Gowinem. W spotkaniu brał udział również premier Mateusz Morawiecki.

« 1 »
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama