Nowy numer 43/2020 Archiwum

Twarzą w twarz

Co chwilę czytamy o nowych odkryciach, spekulacjach i doniesieniach o tym, jak wyglądał Jezus z Nazaretu. Można im wierzyć? Jak naprawdę wygląda „najpiękniejszy z synów ludzkich”?

Miłosierny mojej wspólnoty

Twarzą  w twarz   JOANNA KUCHARCZAK

Spośród ważnych dla mnie wizerunków Jezusa z jednym jestem związany szczególnie, a to między innymi z tej racji, że jestem szczególnie związany z jego autorką: namalowała go moja żona. Wraz z żoną z kolei jestem związany z ewangelizacyjną Wspólnotą Jezusa Miłosiernego, dla której ona ten obraz stworzyła. Dla mnie ma on więc wartość sentymentalną, a ważną częścią tego sentymentu jest myśl o ludziach, którzy za pośrednictwem wspólnoty doznali duchowych przemian i zwrócili się do Chrystusa. Oczywiście nie jest to „ortodoksyjny” wizerunek Jezusa z wizji św. Faustyny, ale też do tej roli nie pretenduje. W zamiarze chodziło raczej o wskazanie, że chcemy – jako rodzina i jako wspólnota – kierować się przesłaniem miłosierdzia Bożego. I dlatego ufamy Jezusowi.

Franciszek Kucharczak

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także