Nowy numer 48/2020 Archiwum

Bieg masowy Mistrzostw Świata w Półmaratonie Gdynia 2020 odwołany

To miał być największy bieg masowy w historii Polski - na starcie miało stanąć około 25 tysięcy biegaczy.

Pierwotnie Mistrzostwa Świata w Półmaratonie w Gdyni miały odbyć się w marcu. W ramach imprezy przygotowano szereg wydarzeń, w tym bieg mistrzowski (w którym mieli wystartować najszybsi zawodnicy walczący o medale mistrzostw świata) oraz półmaratoński bieg masowy, w którym miało wystartować ponad 20 tys. biegaczy z całego świata.

W marcu impreza z powodu lockdownu związanego z epidemią została przeniesiona na termin jesienny. Dziś organizatorzy opublikowali komunikat, w którym informują o odwołaniu biegu masowego:

Niestety, w obecnych uwarunkowaniach prawnych, wynikających z sytuacji epidemicznej, organizacja biegu masowego jest niemożliwa. Przez ostatnie miesiące, lokalny komitet organizacyjny mistrzostw wraz z World Athletics oraz władzami miasta Gdyni, opracował różne scenariusze i formaty wydarzenia, uwzględniające bieg masowy. Na bazie rekomendacji Światowej Organizacji Zdrowia oraz najlepszych praktyk obserwowanych na masowych imprezach sportowych w Polsce i na świecie, przygotowaliśmy również obszerny plan dostosowania imprezy do panującej sytuacji i wdrożenia specjalnych procedur w zakresie higieny i bezpieczeństwa.

Okazało się jednak, że to wszystko za mało, aby impreza o tej skali – ponad 20 tysięcy uczestników z całego świata – mogła dojść do skutku w obliczu rosnącej skali zachorowań na COVID-19 i ponownego ryzyka wprowadzania dodatkowych obostrzeń, zamiast ich dalszego luzowania.

Z komunikatu dowiadujemy się m.in., że osoby zapisane otrzymają pakiety startowe wysyłką i będą miały możliwość w zamian za odwołany start wziąć udział w wirtualnym biegu.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama