Nowy numer 38/2023 Archiwum

PSP: Ponad 450 zgłoszeń w związku z sytuacją atmosferyczną w Polsce

Do godziny 21 w niedzielę PSP odnotowała ponad 450 zgłoszeń związanych z silnym wiatrem i opadami deszczu – poinformował PAP mł. bryg. Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej.

Jak wyjaśnił Kierzkowski, strażacy najczęściej interweniowali w woj.: mazowieckim – aż 193 razy, przy czym tylko w samej w Warszawie - 84 razy. Ponadto, w Pruszkowie odnotowano – 38 interwencji, a w Grodzisku Mazowieckim – 19.

Strażacy mieli również dużo interwencji w województwie łódzkim – 93, a także w województwie śląskim - 43 i w województwie wielkopolskim – również 43.

"Nie ma informacji o osobach poszkodowanych oraz uszkodzonych budynkach mieszkalnych i gospodarczych" – podkreślił Kierzkowski.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało na niedzielne popołudnie i noc alerty bezpieczeństwa dotyczące bardzo silnego wiatru i burz z gradem dla województw: mazowieckiego, łódzkiego, opolskiego, śląskiego, powiatów centralnych i zachodnich świętokrzyskiego, powiatów centralnych i północno-zachodnich małopolskiego, powiatów zachodnich i północnych lubelskiego oraz części podlaskiego.

W dziewięciu województwach obowiązują alerty IMGW ostrzegające przed silnym deszczem, porywistym wiatrem i burzami z gradem. 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast