Nowy numer 37/2021 Archiwum

Włochy: Pomysł na maseczki dla nauczycieli

Trwają badania, czy są bezpieczne. Ale pomysł się podoba, zwłaszcza dla nauczycieli, którzy będą uczyć młodsze dzieci - maluchy będą widzieć ich wyraz twarzy.

Sprawdzamy właściwości przezroczystych maseczek dla wychowawców przedszkolnych i tych w żłobkach" - poinformował Agostino Miozzo, koordynator Terytorialnych Centrów Wsparcia (CTS). "Dlaczego nie, także dla nauczycieli szkół podstawowych!" - pisze włoski dziennik "Corriere della Sera".

Agostino Miozzo zaprezentował nowy wariant wśród dostępnych na rynku maseczek dla szkół w parlamencie. Zaletą maseczek, używanych już w przypadku osób niesłyszących, które muszą być w stanie czytać z ust osoby mówiącej, jest właśnie to, że uczniowie mogą lepiej widzieć twarz nauczyciela i jego emocje.

Takich maseczek już używa się do porozumiewania się z osobami niesłyszącymi, które muszą czytać z ust mówiącego.   Takich maseczek już używa się do porozumiewania się z osobami niesłyszącymi, które muszą czytać z ust mówiącego.
Corriere della Sera /FB

Natomiast uczniowie będą mogli używać w klasie różnych maseczek. Pomimo tego, że komisarz z ramienia rządu Domenico Arcuri będzie dostarczał 11 mln maseczek chirurgicznych dziennie do szkół, zaleca się, by uczniowie stosowali takie środki bezpieczeństwa, jakie są popularne w ich społeczności, także te materiałowe, przyniesione z domu.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama