Nowy numer 43/2020 Archiwum

Ognia!

Nie wierzę w skuteczność chrześcijaństwa pozbawionego mocy Ducha, przypominającego lożę szyderców dziadków z Muppet Show, zacierających rączki, gdy uda się im znaleźć warczącą pointę.

Nie wierzę w skuteczność ewangelizacji Kościoła pozbawionego mocy Ducha. 

Nie wierzę w skuteczność internetowego przekomarzania się, taktykę „odbijania piłeczki”, czyli komentowania narracji, do której przyzwyczaja nas codziennie neopogański świat, i upokarzania tych, którzy modlą się inaczej. Przypomina to raczej lożę szyderców dziadków z Muppet Show, którzy zacierają rączki, gdy uda się im znaleźć bardziej warczącą i celniejszą pointę. 

Wierzę w to, że chrześcijaństwo jest planem inwazji, a nie ewakuacji. 

Wierzę, że jesteśmy pokoleniem, które może przyjąć obietnicę Jezusa wołającego z tęsknotą; „Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę, by on już zapłonął!”. 

„Ogień Ducha, który jest zapalony w naszych sercach, gdy zajmujemy to stanowisko przed Bogiem, nie stanowi ognia wariackiej aktywności, ognia sentymentalnej emocjonalności, ani też ognia fałszywego zapału – to jest ogień miłości” − przypomina Ulf Ekman (i cóż, że ze Szwecji).
Wierzę w to, że Bóg jest w stanie ocalić miasto ze względu na świętość i gorącą modlitwę garstki. Wielokrotnie czytam w Biblii o takich sytuacjach. Nieprzypadkowo wspominamy dziś świętego Jacka, który szedł jak burza, pozostawiając za sobą tętniące życiem klasztory.

Tak, wierzę w to, że uwielbienie, błogosławieństwo ma moc. Przekonuję się o tym nieustannie, ostatnio wczoraj wieczorem na spotkaniu wspólnoty.

Co usłyszał przerażony Jozue, spoglądający na gigantyczne mury miasta nie-do-zdobycia? Spójrz: „Oto Ja ci daję Jerycho”. 

Spójrz. Widzisz, co On Ci daje?
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także