Nowy numer 2/2021 Archiwum

2 euro na dzień. Tańszych wakacji we Włoszech nie ma

To pomysł władz włoskiego San Mauro La Bruca, małego miasteczka w rejonie Salerno, liczącego nieco ponad 500 mieszkańców. Tak tanie wakacje można spędzić w umeblowanym mieszkaniu, należącym do gminy, do 30 września włącznie.

Park Narodowy Cilento w prowincji Salerno wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. I to tu można spędzić urlop za 2 euro na dzień!

To sposób na pobudzenie letniej turystyki po ostrej fazie pandemii, być może na przechwycenie nowych letników i "wpuszczenie świeżego powietrza do lokalnego handlu".

Jest to eksperymentalna inicjatywa gminy San Mauro La Bruca, pełnej śladów historii i położonej bliziutko krystalicznie czystego morza w miejscowości Pisciotta. Aż do 30 września administracja gminna oddaje do dyspozycji wczasowiczów własny budynek na pl. abp. Pasquale Allegro, w którym są pokoje do wynajęcia na nie dłużej niż 7 dni dla pary klientów.

W załącznikach do uchwały Rady Gminy można przeczytać, że "pokoje będą przydzielane według kolejności zgłoszeń" i "do wyczerpania wolnych miejsc". Poza tym "propozycja jest skierowana do dorosłych, Włochów i obcokrajowców, pochodzących spoza regionu Kampania, którzy nie mają na tym terytorium krewnych".

Turyści, którzy wybiorą wakacje low cost, muszą być "uzbrojeni" we własną pościel, poduszki i kołdry, które nie są wliczone w cenę. "Ale wystarczy przekroczyć próg budynku, aby zanurzyć się w bizantyjskim Cilento z Drogą San Nilo, gdzie historia, duchowość, przyroda i tradycje spotykają się w sercu Parku Narodowego Cilento, Vallo di Diano i Alburni, który szczyci się kilkoma »błękitnymi flagami« [oznacza się nimi najpiękniejsze plaże i miejsca dbające o ochronę środowiska w programie o takiej nazwie - przyp. aut.], zaczynając od pobliskiej Pisciotty, przez Palinuro i Camerotę" - pisze dziennik "La Repubblica".

Intencją burmistrza Francesca Scarabino jest "przechwycenie popytu turystycznego, charakteryzujące się świadomym wykorzystaniem naturalnych i kulturowych, historycznych, artystycznych, krajobrazowych i lokalnych produktów w historycznym momencie, szczególnie naznaczonym dramatycznymi konsekwencjami zagrożenia zdrowia przez koronawirusa".

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama