Ziarenko i zaczyn

Królestwo niebieskie podobne jest do ziarnka gorczycy. Mt 13,31

Mt 13, 31-35

Jezus opowiedział tłumom tę przypowieść:
«Królestwo niebieskie podobne jest do ziarnka gorczycy, które ktoś wziął i posiał na swej roli. Jest ono najmniejsze ze wszystkich nasion, lecz gdy wyrośnie, większe jest od innych jarzyn i staje się drzewem, tak że ptaki podniebne przylatują i gnieżdżą się na jego gałęziach».

Powiedział im inną przypowieść: «Królestwo niebieskie podobne jest do zaczynu, który pewna kobieta wzięła i włożyła w trzy miary mąki, aż się wszystko zakwasiło».

To wszystko mówił Jezus tłumom w przypowieściach, a bez przypowieści nic im nie mówił. Tak miało się spełnić słowo Proroka: «Otworzę usta w przypowieściach, wypowiem rzeczy ukryte od założenia świata».

Królestwo niebieskie podobne jest  do ziarnka gorczycy.  Mt 13,31

Ewangelia z komentarzem. Ziarenko i zaczyn
Gość Niedzielny

Chodzącymi królestwami jesteśmy i my, a dokładniej nasze serca. Proszę, nie traktujmy tych słów jak kolejną metaforę, obok której przechodzimy dość obojętnie. Jestem głęboko przekonany, że ziarnko i zaczyn miłości, które dopuścimy do naszego serca, są w stanie nas wypełnić i zmienić. Należy jedynie zapewnić odpowiednie warunki i mieć cel, czyli przyjmować miłość i dążyć do bezustannego jej kiełkowania. Czy wiesz, że jeśli komuś tej miłości brak, możemy mu ją podarować niczym to ziarnko? Jak? Każdy musi znaleźć swój sposób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Paweł Lis