Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kukiz: To jest przerażające

Różnica między wynikami Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego jest tak niewielka, że to jest przerażające, jak jesteśmy podzieleni - ocenił w rozmowie z PAP lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

Z danych PKW z 99,87 proc. obwodów wyborczych wynika, że w drugiej turze wyborów prezydenckich ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda zdobył 51,21 proc. głosów, a kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski - 48,79 proc.

Kukiz powiedział PAP, że wynik wyborów nie jest dla niego zaskakujący. "Żadnego zaskoczenia. Nic nie byłoby zaskoczeniem - ani zwycięstwo Trzaskowskiego, ani zwycięstwo Dudy. To jest tak niewielka różnica, że to jest przerażające, jak mocno jesteśmy podzieleni" - powiedział.

Przypomniał też, że zarówno Duda, jak i Trzaskowski odpowiedzieli w ubiegłym tygodniu na jego pięć pytań ustrojowych, a prezydent opowiedział się za wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego instytucji sędziego pokoju i zapowiedział, że po wyborach powoła sekretarza stanu d/s społeczeństwa obywatelskiego.

"Mam nadzieję, że spełni to, co obiecywał" - zaznaczył Kukiz.

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama