Nowy numer 2/2021 Archiwum

Dwa sondaże - dwaj zwycięzcy

Rafał Trzaskowski może liczyć na 46,4 proc. głosów w drugiej turze wyborów, a Andrzej Duda - na 45,9 proc. - wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Na zwycięstwo Dudy wskazuje natomiast sondaż Indicatora dla "Gazety Polskiej", w którym prezydent ma 45,9 proc. a Trzaskowski - 44, 7 proc.

"Według najnowszego sondażu telefonicznego Kantar dla +Faktów+ TVN i TVN24 wyniki urzędującego prezydenta i prezydenta Warszawy są bardzo zbliżone" - podano na stronach TVN24. W badaniu poparcie w drugiej turze dla Rafała Trzaskowskiego zadeklarowało 46,4 procent ankietowanych, a dla Andrzeja Dudy - 45,9 procent. 7,7 procent ankietowanych deklaruje, że nie wie, na kogo zagłosuje.

W poprzednim sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 z 3 lipca 1 punktem procentowym też prowadził Rafał Trzaskowski - dostał 47 proc. Poparcie dla Andrzeja Dudy zadeklarowało 46 procent respondentów. 7 procent badanych stwierdziło 3 lipca, że nie wie, na kogo zagłosuje.

Najnowszy sondaż telefoniczny dla "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Kantar w dniach 8-9 lipca na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1500 pełnoletnich osób.

Na zwycięstwo starającego się o reelekcję prezydenta Dudy wskazuje natomiast sondaż ośrodka Indicator na zlecenie tygodnika "Gazeta Polska" opublikowany na stronie niezalezna.pl. Wyniki tej ankiety przestawiają się następująco: Andrzej Duda - 45,9 proc. poparcia a Rafał Trzaskowski - 44,7 proc. Według Indicatora w wyborach nie weźmie udziału 3,3 proc. Polaków, a 6,1 proc. jeszcze nie zdecydowało, na kogo zagłosuje.

Badanie dotyczące preferencji wyborczych oraz opinii Polaków dotyczącej obecnej sytuacji w kraju zostało zrealizowane przez Centrum Badań Marketingowych Indicator metodą ankiet on-line CAWI. Pomiaru dokonano w dniach od 8 do 9 lipca 2020 r. na próbie N=1000 pełnoletnich mieszkańców Polski. Próba była reprezentatywna ze względu na płeć, wiek, województwo oraz wielkość miejscowości zamieszkania.

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama