Nowy numer 3/2021 Archiwum

Pogrzeb ks. Georga Ratzingera 8 lipca w katedrze św. Piotra w Ratyzbonie

Uroczystości pogrzebowe brata papieża-seniora Benedykta XVI - ks. Georga Ratzingera odbędą się 8 lipca w katedrze św. Piotra w niemieckiej Ratyzbonie - podało w czwartek na Twitterze biuro prasowe KEP, cytując austriacką agencję katolicką Kath.net

Brat papieża-seniora Benedykta XVI ks. Georga Ratzingera zmarł 1 lipca, miał 96 lat. Był wieloletnim kapelmistrzem w katedrze ratyzbońskiej i kierownikiem chóru chłopięcego Regensburger Domspatzen.

W opublikowanym w czwartek przez Watykan liście papież Franciszek zapewnił 93-letniego emerytowanego papieża o swej "duchowej bliskości w chwili bólu" oraz o modlitwie za jego zmarłego starszego brata.

"Uroczystości pogrzebowe ks. Georga Ratzingera odbędą się w środę 8 lipca b.r., o godz. 10 w Katedrze św. Piotra w Ratyzbonie" - podało na Twitterze biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski za austriacką agencję katolicką Kath.net.

Agencja poinformowała, że ciało śp. ks. Georga Ratzingera spocznie nie w rodzinnym grobie na cmentarzu w Ziegetsdorf, ale w grobie należącym do fundacji chóru katedralnego Domspatzen na cmentarzu katolickim w Ratyzbonie.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama