Nowy numer 44/2020 Archiwum

Duda: Google poinformował, że zainwestuje w centrum nowoczesnych technologii w Polsce

Dzisiaj oficjalnie firma Google opublikowała informację, że zainwestuje w centrum nowoczesnych technologii w Polsce; inwestycja będzie większa niż Microsoftu - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem USA Donaldem Trumpem w Białym Domu.

Prezydent przypomniał na konferencji prasowej, że miesiąc temu firma Microsoft ogłosiła, że zainwestuje w Polsce 1 mld dolarów w nowoczesne centrum przetwarzania danych.

"Dzisiaj oficjalnie firma Google opublikowała informację, że będzie także inwestowała w centrum nowoczesnych technologii w Polsce, również technologii informatycznych, że to będzie jeszcze większa inwestycja niż inwestycja Microsoft" - powiedział.

"Nie mam wątpliwości, że te amerykańskie inwestycje i ten dodatkowy impuls inwestycyjny, który mają w tej chwili amerykańskie firmy wynika z bardzo skutecznej polityki, którą razem prowadzimy, a która zwiększa poczucie bezpieczeństwa i w Polsce obywateli, i zwiększa poczucie bezpiecznego inwestowania w naszym kraju" - mówił Duda.

Dodał, że to oznacza nowe miejsca pracy "w bardzo nowoczesnej gałęzi, jaka są technologie informatyczne". "Cieszę się, ponieważ mamy w Polsce dużą ilość świetnie przygotowanych do tego, młodych informatyków" - podkreślił prezydent.

"Z całą pewnością jesteśmy w stanie podołać tutaj pod względem intelektualnym najpoważniejszym wyzwaniom" - oświadczył Duda.

Wyraził przekonanie, że "te inwestycje będą z pożytkiem i dla USA, i dla ich firm, a także i dla Polski poprzez miejsca pracy, poprzez zdobywanie doświadczeń przede wszystkim przez młodych ludzi, młodych inżynierów".

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama