Nowy numer 30/2021 Archiwum

Prezydent: Życzę naszym maturzystom, aby egzaminy poszły im jak najlepiej; trzymam za nich kciuki

Życzę naszym maturzystom w całej Polsce, aby egzaminy poszły im jak najlepiej; trzymam za nich kciuki, rodzicom życzę, aby ze spokojem przeszli jakoś przez tę trudną próbę - powiedział w poniedziałek w Ustce prezydent Andrzej Duda.

Ponad 272 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników przystąpiło w poniedziałek do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym.

"Życzę maturzystom, którzy zaczęli dziś jedną ze swoich największych życiowych prób, a pewnie największą w dotychczasowym swoim życiu, życzę naszym maturzystom w całej Polsce, aby egzaminy poszły im jak najlepiej i trzymam kciuki; rodzicom życzę, aby ze spokojem przeszli jakoś przez tę trudną próbę" - powiedział Andrzej Duda.

Dodał, że pamięta, gdy egzamin dojrzałości zdawała jego córka i wie, że rodzice czują się w takiej sytuacji bezsilni.

Życzył rodzicom, aby jak najlepiej to wytrzymali, a wyniki uzyskane przez młodzież były jak najlepsze i "by był to dla nich prawdziwy egzamin dojrzałości, po którym w tym symbolicznym tego słowa (znaczeniu) zaczną nowe życie i nowy etap w swoim życiu i swojej edukacji".

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama