Nowy numer 47/2020 Archiwum

O. Michał Legan został nowym rzecznikiem na Jasnej Górze

Duszpasterz, rekolekcjonista i vloger ojciec Michał Legan został nowym rzecznikiem prasowym jasnogórskiego sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej.

Zastąpił pełniącego tę funkcję przez ostatnie 4 lata o. Sebastiana Mateckiego. Nowy rzecznik jest teologiem pastoralnym, wykładowcą na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. W obszarze jego zainteresowań naukowych główne miejsce zajmuje teologia filmu, teologia mediów i teologia kultury.

Ukończył studia filmoznawcze i dziennikarskie, współpracował z Telewizją Kraków w redakcji programów katolickich. Jest rekolekcjonistą i vlogerem; autorem codziennego wideokomentarza do Ewangelii "Kilka słów o Słowie", istniejącego od 2011 roku, a obecnie notującego ok. 5000 wyświetleń dziennie.

Czytaj w najnowszym "Gościu": Święte dzieci

O. Michał Legan wstąpił do Zakonu św. Pawła I Pustelnika w sierpniu 2004 roku. Pierwsze śluby zakonne złożył 8 września 2005 roku, a śluby wieczyste 2 lutego 2009 roku na Jasnej Górze. Diakonat przyjął 8 maja 2009 roku w Krakowie na Skałce z rąk bpa Jana Zająca, a następnie podjął pracę parafialną i katechetyczną w paulińskiej parafii we Włodawie. Świecenia kapłańskie przyjął 29 maja 2010 roku na Jasnej Górze z rąk abpa Stanisława Nowaka. Następnie pracował duszpastersko w paulińskiej parafii Prima Porta w Rzymie. Aktualnie posługuje na Jasnej Górze. W 2015 roku papież Franciszek mianował go Misjonarzem Miłosierdzia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama