Nowy numer 49/2020 Archiwum

Harmonia pomimo różnorodności

Siostry zakonne i duchowni różnych zgromadzeń zakonnych nagrali wspólnie Sekwencję do Ducha Świętego. Ich śpiew zapiera dech w piersiach.

Duch Święty przychodzi nieustannie. W Kościele mamy jednak szczególne momenty łaski. Wtedy On działa z większą mocą i wylewa się bardziej obficie. Pięćdziesiątnica to Jego czas - napisali przedstawiciele różnych zgromadzeń zakonnych, którzy wspólnie nagrali śpiew średniowiecznej sekwencji do Ducha Świętego.

"Chcemy Was zaprosić do wspólnej modlitwy. Do kontemplowania Jego tajemnicy, odsłaniającej się w dziesięciu symbolach. Podjęliśmy tę pieśń jako siostry i bracia z różnych miejsc życia konsekrowanego. To trochę obrazuje różnorodność, z której Duch Święty tworzy harmonię, nie rezygnując z piękna inności. W tym śpiewie jest przestrzeń dla każdego z Was. Bo wszyscy jesteśmy niezwykłą wspólnotą, gdzie głęboko złączeni zbliżamy się do Boga, każdy na swojej niepowtarzalnej ścieżce życia".

Pomysł wspólnego nagrania wyszedł od o. Mariusza Wójtowicza OCD, karmelity bosego. Poza o. Mariuszem, w nagraniu wzięli jeszcze udział: s. Lidia Wrona, karmelitanka misjonarka; s. Emilia Regiec, albertynka; s. Dawida Prusińska, terezjanka; s. Katarzyna Stankiewicz, karmelitanka bosa i s. Monika Gomuła, jadwiżanka, a także o. Wojciech Sznyk, dominikanin; br. Paweł Babik, franciszkanin; br. Dominik Dubiel, jezuita i ks. Przemysław Bogusz z archidiecezji warszawskiej.

Posłuchajcie!

Sekwencja do Ducha Świętego - PRZYBĄDŹ DUCHU ŚWIĘTY
Karmelici Bosi Prowincja Krakowska
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama