Nowy numer 47/2020 Archiwum

Grupa Kapitałowa PGE w czasie pandemii wspiera szpitale w całej Polsce

"Zachęcam naszych Klientów, żeby w pierwszej kolejności nadal korzystali z telefonicznych i internetowych kanałów obsługi" - napisał prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski.

Prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej, w liście wysłanym do klientów PGE, dziękuje za ich wyrozumiałość w czasie epidemii koronawirusa. Z powodu pandemii w połowie marca PGE Obrót i PGE Dystrybucja zamknęły wszystkie stacjonarne punkty obsługi klientów, przenosząc całość obsługi, polegającej na realizacji spraw związanych z rozliczeniami za energię elektryczną oraz zwieraniem i rozwiązywaniem nowych umów, do kanałów zdalnych. Od początku pandemii konsultanci Grupy PGE obsłużyli zdalnie kilkanaście tysięcy połączeń telefonicznych oraz kilka tysięcy wiadomości mailowych dziennie.

Od poniedziałku, 18 maja, Grupa PGE stopniowo zaczęła otwierać stacjonarne Biura Obsługi Klienta. "Dla klientów, którzy preferują tradycyjną formę kontaktu z PGE, zdecydowaliśmy się stopniowo otwierać nasze stacjonarne placówki, dbając przy tym o zachowanie zasad bezpieczeństwa zgodnych z aktualnymi wytycznymi administracji rządowej - zapewnił Wojciech Dąbrowski. - Jednocześnie, zgodnie z zaleceniami, cały czas zachowujemy ostrożność. Dlatego w przypadku spraw, które można zrealizować bez konieczności wychodzenia z domu, zachęcam naszych klientów, żeby w pierwszej kolejności nadal korzystali z telefonicznych i internetowych kanałów obsługi".

Początkowo, aby umożliwić kontakt tym z Klientów, którzy preferują tradycyjną formę, Biura Obsługi Klienta PGE Obrót oraz Punkty Obsługi Klienta Dystrybucyjnego pracowały przez 4 godziny dziennie od 10.00 do 14.00. Godziny pracy placówek są stopniowo wydłużane. We wszystkich punktach zapewnione są wymagane i obowiązujące środki bezpieczeństwa.

Jednocześnie PGE nadal zachęca do korzystania z kanałów zdalnych. Klienci mogą korzystać z infolinii 422 222 222 czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-17.00; poczty elektronicznej serwis@gkpge.pl; eFormularzy dostępnych na stronie www.pge-obrot.pl/formularze oraz Elektronicznego Biura Obsługi Klienta www.ebok.gkpge.pl.

W związku z epidemią koronawirusa PGE przekazała 17 szpitalom w całej Polsce łącznie 5 mln złotych na walkę z koronawirusem. Grupa PGE wydelegowała też blisko 100 Pracowników do wsparcia obsługi Infolinii NFZ. Grupa zaangażowała się także w pomoc Seniorom i Powstańcom Warszawskim, którym przekazała m.in. środki do dezynfekcji i obiady. Ponadto PGE włączyła się w ogólnopolskie akcje społeczne #zostańwdomu oraz #MAPdlaPolaków.

List prezesa zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej jest przekazywany klientom w wersji elektronicznej wraz z eFakturą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama