Nowy numer 48/2023 Archiwum

Szybki deser truskawkowy

Deser jest łatwy i szybki w przygotowaniu. Polecam jego wykonanie zaproponować dzieciom. Będą miały dużą satysfakcję i radość z przygotowania zdrowego, kolorowego i efektownego podwieczorka.

Jest to też dobra okazja do przekonania najmłodszych, że pyszny deser nie musi być słodkim batonem kupionym w sklepie. Do zrobienia tego owocowego przekładańca oprócz truskawek można wykorzystać wiele innych owoców jagodowych, takich jak maliny, poziomki, jeżyny, porzeczki czy jagody. A zamiast serka mascarpone można użyć zwykłego białego kremowego twarogu. Chrupiącą granolę zastąpić możemy kruchymi herbatnikami owsianymi lub orzechami. Wszystko zależy od tego, co akurat mamy pod ręką.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Anna Leszczyńska-Rożek

Redaktorka działu „4 strony kobiety"

Absolwentka muzykologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współzałożycielka Stowarzyszenia Śląska Kawiarnia Naukowa, w którym koordynowała projekty „Cztery żywioły" (cykl zajęć dla dzieci w gorszej sytuacji materialno-rodzinnej), wystawę fotografii naukowej „Mikro-Makro. Skale wszechświata" i cykliczne spotkania Śląskiej Kawiarni Naukowej w Katowicach. Autorka tekstów w miesięczniku „Mały Gość Niedzielny". Od 2018 r. w „Gościu Niedzielnym" prowadzi dział Cztery Strony Kobiety. Mama bliźniąt i żona Tomasza. Gra na skrzypcach w zespole Dobre Ludzie. Żegluje, eksperymentuje w kuchni, a od czasu do czasu wyrusza do dalekich krajów (m.in. Uganda, Islandia i Indie), by poznawać nowych ludzi, smaki, zapachy i miejsca.

Kontakt:
Więcej artykułów Anny Leszczyńskiej-Rożek