GN 22/2020 Archiwum

Policja: Tanajno zatrzymany w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariusza

Inicjator tzw. strajku przedsiębiorców Paweł Tanajno został zatrzymany w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariusza – potwierdziła w sobotę stołeczna policja na twitterze.

"Nie będzie przyzwolenia na atakowanie policjantów. Jeżeli ktoś wyciąga rękę na funkcjonariusza, zmusza nas do zdecydowanej reakcji. Potwierdzamy, że w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjanta zatrzymany został Paweł Tanajno" – czytamy na twitterze komendy stołecznej.
 

 

Wcześniej KSP podała na twitterze, że podczas tzw. strajku przedsiębiorców konieczne było działanie policjantów w pododdziałach zwartych. "Osoby naruszające prawo zostaną wylegitymowane. Kierowane będą m.in. wnioski o ukaranie do sądu" – zapewniła policja.

Ok. godz. 14 na placu przed Pałacem Kultury zgromadzili się ludzie z flagami biało-czerwonymi. Policja zabezpieczała teren. Przez głośniki informowała, że w związku ze stanem epidemii grupowanie się osób jest zabronione.

Uczestnicy protestu na apel jego inicjatora - kandydata na prezydenta Pawła Tanajno - ułożyli na schodach prowadzących do Pałacu Kultury krzyż ze zniczy i kwiatów. Wyjaśnił, że ma być to krzyż symbolizujący ciężary, jakie na nich nałożył rząd ograniczając możliwości prowadzenia działalności gospodarczej. Następnie uczestniczący w proteście udali się pieszo chodnikami w kierunku Pałacu Prezydenckiego. Policja w kilku miejscach zablokowała przemarsz.

Stołeczna policja poinformowała, że na sobotę nie zostało zarejestrowane żadne zgromadzenie, dlatego każde będzie nielegalne. "Informujemy, że żadne zgromadzenie nie zostało zarejestrowane. Wszystkie zgromadzenia będą nielegalne. Obecny przekaz wskazuje, że główny cel protestujących to walka z Policją. Pomysłodawcy, mówiąc o proteście, używają określeń +hybrydowy+ i +manewry+. Czuć charakter +pokojowy+" – poinformowała stołeczna na twitterze.

W ubiegłym tygodniu w Warszawie odbył się protest tzw. przedsiębiorców. Zatrzymanych zostało blisko czterysta osób, w tym pięć procesowo. Wobec zgromadzonych użyto gazu i siły fizycznej, co – jak wyjaśniła stołeczna policja - było skutkiem agresji ze strony protestujących i czynnej napaści na funkcjonariuszy.

Policja podkreślała, że zgromadzenie to, w obliczu panujących obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, było nielegalne, nie zostało zarejestrowane przez stołeczny ratusz.

Głos w sprawie interwencji funkcjonariuszy zabrał też szef MSWiA Mariusz Kamiński, stwierdzając, że pod ich adresem narasta kampania oszczerstw i pomówień.

Kamiński w specjalnym liście zapewnił policjantki i policjantów, że jako szef MSWiA działania porządkowe z ubiegłego weekendu w Warszawie uważa za niezbędne i adekwatne do zaistniałej sytuacji. W jego ocenie padające w przestrzeni publicznej oskarżenia wobec policji są "bezpodstawne i motywowane politycznie".

 

« 1 »
 • BabaJaga1
  23.05.2020 17:32
  wiarygodnosc Policji taka sama jak TVP.Prawde albo zobaczymy na filmiku albo bedzie gadana jak za Gomulki
 • BabaJaga1
  23.05.2020 17:39
  przez chwile to ogladalem.Policja nakazala sie rozejsc wiec reporterzy poprosili o wypuszczenie ale Policja jednak ich nie chciala wypuscic.Ktos tu z kogos robi wariata i wyraznie prowokuje i klamie.
  doceń 1
 • Scott
  23.05.2020 18:18
  Kryzysy przychodzą co kilka lat. Jeśli ktoś nie wierzy polecam w encyklopedii, jest lista dat recesji w USA. Problem jest taki że Polacy nie mają oszczędności. Jakby mieli jak niektóre narody to i dluzsze zamknięcie gospodarki mogloby jakoś minac. Polacy są za to zadluzeni i to ogromnie. Niskie koszta kredytów powoduja, że ceny niezbędnego dla rodziny domu, mieszkania... no właśnie i większość nie stać na zakup na gotówkę, choć ciężko i uczciwie pracują. Nieruchomości stały się aktywem inwestycyjnym, bo przenoszą inflację i dają zysk. Czego nie można powiedzieć o lokatach. Dochodzi do tego niestety konsumpcjonizm. Często również na kredyt.
  doceń 0
 • Scott
  24.05.2020 08:01
  Jak dla mnie jest to niesamowicie smutne, że Naród skrzydlatej husarii, jest dziś czasami bez środków do życia. Ale wczesniej kupować różne rzeczy, a bo sąsiad ma czy ktoś w pracy... Gdzie własność, gdzie myślenie na zasadzie: po latach tłustych mogą przyjść chude. Nie, rządzi jakas Partia i wiecznie będzie cudownie, kredytujmy się ile można. Teraz to juz wyciąganie ręki o pomoc z rozpaczy.
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama