Nowy numer 32/2020 Archiwum

Rusza Nowenna przed niedzielą Zesłania Ducha Świętego

Przez dziewięć kolejnych dni dziennikarze "Gościa" zapraszają Was do wspólnej modlitwy. Start dzisiaj o 21.37.

Na dziewięć dni przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego zapraszamy Was do wspólnego odmawiania Nowenny z dziennikarzami "Gościa Niedzielnego".

Zapraszamy do odmawiania Nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego z dziennikarzami "Gościa"
Gość Niedzielny

W tym roku towarzyszyć nam będą słowa św. Jana Pawła II i modlitwa do Ducha Świętego, którą Karol Wojtyła odmawiał od dzieciństwa przez całe swoje życie. Tej modlitwy nauczył go ojciec - Karol Wojtyła senior. "Nie zapomniałem jej - powiedział papież wiele lat później. - Była to ważna lekcja duchowa, trwalsza i silniejsza niż wszystkie, jakie mogłem wyciągnąć w następstwie lektur czy nauczania, które odebrałem. Z jakim on przekonaniem do mnie mówił! Jeszcze dziś słyszę jego głos. Rezultatem tej lekcji z dzieciństwa jest moja encyklika o Duchu Świętym".

Od tej modlitwy Jan Paweł II zaczynał każdy dzień. Rok przed swoją śmiercią, niewyraźnym już pismem, papież zapisał ją na kartce, aby nie została nigdy zapomniana. Przez dziewięć kolejnych dni (od 22 maja do 30 maja), chcemy odmawiać ją razem. Każdego dnia o 21.37 dziennikarze "Gościa" będą spotykać się z Wami na profilu facebookowym GN i na stronie Gość.pl i wspólnie wołać o Ducha Świętego dla Kościoła i całego świata. Bądźcie z nami!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama