Nowy numer 21/2020 Archiwum

Na Uniwersytecie w Cambridge zajęcia online do lata 2021 roku

Wszystkie zajęcia brytyjskiego Uniwersytetu w Cambridge odbywać się będą w trybie online do wakacji 2021 r. W niektórych przypadkach możliwe będzie organizowanie spotkań mniejszych grup dydaktycznych przy zachowaniu środków ostrożności - podała uczelnia.

W związku z pandemią Covid-19 brytyjski uniwersytet zdecydował o przeniesieniu, w przyszłym roku akademickim wszystkich wykładów i zajęć stacjonarnych do internetu. Władze uczelni zaznaczyły jednak, że w niektórych sytuacjach możliwe będzie zorganizowanie na terenie uczelni spotkań niewielkich grup naukowych, jednak z zastrzeżeniem, że będą one przestrzegać nakazów utrzymywania dystansu społecznego.

Do odwołania zamknięty pozostanie studencki kampus. Uniwersytet w Cambridge rozważa jego otwarcie z chwilą, kiedy w kraju rozluźnione zostaną nałożone na mieszkańców ograniczenia w przemieszczaniu się. "Będziemy reagować na bieżąco na zalecenia władz co do kryzysu związanego z pandemią" - poinformowały uczelniane władze w oświadczeniu.

Podobną decyzję podjął Uniwersytet w Manchesterze, który w przyszłym roku akademickim także zamierza prowadzić zajęcia online.

Brytyjskie uczelnie odesłały studentów do domów w marcu w związku z rozprzestrzenianiem się pandemii Covid-19. Większość zajęć oraz egzaminy przeprowadzane są teraz w formie wirtualnej. Studenci nadal jednak pokrywać muszą pełne czesne za studia. 

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama