Nowy numer 48/2020 Archiwum

Kto z nas doznał ucisku ze względu na wiarę

Na świecie doznacie ucisku, ale odwagi! J 16,33

J 16, 29-33

Uczniowie rzekli do Jezusa: «Oto teraz mówisz otwarcie i nie opowiadasz żadnej przypowieści. Teraz wiemy, że wszystko wiesz i nie potrzeba, aby Cię kto pytał. Dlatego wierzymy, że od Boga wyszedłeś».

Odpowiedział im Jezus: «Teraz wierzycie? Oto nadchodzi godzina, a nawet już nadeszła, że się rozproszycie – każdy w swoją stronę, a Mnie zostawicie samego. Ale Ja nie jestem sam, bo Ojciec jest ze Mną.

To wam powiedziałem, abyście pokój we Mnie mieli. Na świecie doznacie ucisku, ale odwagi! Ja zwyciężyłem świat».

Na świecie doznacie ucisku, ale odwagi! J 16,33

Ewangelia z komentarzem. Kto z nas doznał ucisku ze względu na wiarę
Gość Niedzielny

Kto z nas doznał kiedyś ucisku ze względu na swoją wiarę w Jezusa Chrystusa? Większość z nas, która pochyla się teraz nad tymi słowami, może otwarcie, nie ukrywając się, zgłębiać Ewangelię. Być może będziemy mieli okazję porozmawiać z kimś o Bogu. Jak wskazuje Światowy Indeks Prześladowań, obecnie w wielu krajach, np. w Korei Północnej czy Afganistanie, kary za posiadanie Biblii są tak brutalne, że wierzący ukrywają ją nawet przed swoimi dziećmi do osiągnięcia przez nie dojrzałego wieku. Służby porządkowe mają przyzwolenie, aby przyłapanych na modlitwie chrześcijan zabić. Każdy z nas ma swoje problemy, ale pamiętajmy, żeby nie zaprzepaścić okazji, kiedy możemy głośno przyznać się do Jezusa. Róbmy to dla Niego, ale również dla tych, którym za słowo „wierzę” grozi śmierć.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama