Nowy numer 48/2020 Archiwum

Jedno z imion Ducha Świętego

Władca tego świata został osądzony. J 16,11

J 16, 5-11

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Teraz idę do Tego, który Mnie posłał, a nikt z was nie pyta Mnie: „Dokąd idziesz?” Ale ponieważ to wam powiedziałem, smutek napełnił wam serce. Jednakże mówię wam prawdę: Pożyteczne jest dla was moje odejście. Bo jeżeli nie odejdę, Paraklet nie przyjdzie do was. A jeżeli odejdę, to poślę Go do was.

On zaś, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie. O grzechu – bo nie wierzą we Mnie; o sprawiedliwości zaś – bo idę do Ojca i już Mnie nie ujrzycie; wreszcie o sądzie – bo władca tego świata został osądzony».

Władca tego świata został osądzony. J 16,11

Ewangelia z komentarzem. Jedno z imion Ducha Świętego
Gość Niedzielny

Paraklet, jedno z imion Ducha Świętego, tłumaczymy jako „Adwokat”, „Obrońca” „Pocieszyciel”. Jezus mówi uczniom, że Paraklet przekona świat o grzechu, sprawiedliwości i o sądzie. Może nie tego się spodziewali i może my również chcielibyśmy innej działalności Ducha? Jednak od tego wszystko się zaczyna – to Paraklet przekonuje nas o pierwszym z grzechów, jakim jest nasze niedowiarstwo, brak zaufania i posłuszeństwa Ojcu. Po tej trudnej diagnozie pokazuje nam Jezusa jako jedynego sprawiedliwego, który z miłości jest doskonale posłuszny. I wreszcie przynosi nam nadzieję, że dokonał się sąd nad władcą tego świata. Ta nadzieja daje pewność i radość, że zmartwychwstały Jezus jest jedynym Panem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama