Nowy numer 47/2020 Archiwum

Polska pomoc medyczna dotarła do Watykanu

Polska pomoc medyczna dotarła w piątek do Watykanu. Z Polski przyjechały dwie ciężarówki z transportem maseczek, środków dezynfekcyjnych i innych materiałów medycznych, który odebrał papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski. Rozda je potrzebującym.

Oficjalny portal Stolicy Apostolskiej Vatican News, informując o transporcie materiałów niezbędnych w czasie pandemii, zwrócił uwagę na to, że jest to "owoc wielkoduszności narodu polskiego" oraz "solidarności ze strony Polski".

Przypomniano, że przyjazd dwóch ciężarówek poprzedziła niedawna rozmowa papieża Franciszka z prezydentem Andrzejem Dudą.

Środki ochronne otrzymają ubodzy i bezdomni, będący pod opieką papieskiego jałmużnika, a także przedstawiciele Państwa Watykańskiego, żandarmeria watykańska i Gwardia Szwajcarska.

Kluczową rolę w dostarczeniu transportu, jak podkreślono, odegrała ambasada RP przy Stolicy Apostolskiej we współpracy z kardynałem Krajewskim.

Po rozmowie prezydenta z papieżem 30 kwietnia zapowiedziano transport z PKN Orlen ze środkami dezynfekcyjnymi, które papieski jałmużnik będzie mógł rozdzielić między potrzebujących w imieniu Stolicy Apostolskiej.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze