Nowy numer 49/2020 Archiwum

Cztery osoby z koronawirusem w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu

U czterech kleryków Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu (ASD) wykryto koronawirusa. Władze seminarium poinformowały, że badania przeprowadzono po tym, gdy wrócili oni po 1,5 miesięcznej przerwie ze swoich domów.

Sanepid zarządził kwarantannę; w przyszłym tygodniu w seminarium planowane są kolejne testy diagnostyczne.

Rektor ASD ks. dr Marcin Głowiński poinformował w czwartek w przekazanym PAP oświadczeniu, że badania na obecność koronawirusa przeprowadzono we wtorek, gdy klerycy wrócili z domów po kilkutygodniowej przerwie, by kontynuować naukę.

"W ramach działań prewencyjnych związanych z epidemią COVID-19, przeprowadzone zostały w ASD testy u 53 osób. W czterech przypadkach zdiagnozowano bezobjawowy przebieg zakażenia koronawirusem" - podał rektor w oświadczeniu.

Jak dodał, wykryte przypadki zgłoszone zostały do sanepidu.

"Oddział Epidemiologii PSSE w Poznaniu przeanalizował wszelkie wdrożone przez seminarium procedury postępowania (ankiety, wywiad, badanie temperatury ciała, maseczki, dezynfekcja, kontakt izolowany), zalecając jednocześnie kwarantannę w stosunku do pozostałych osób. Po 7 dniach, u wszystkich osób poddanych kwarantannie, wykonane zostaną ponownie testy diagnostyczne, na podstawie których będą podjęte dalsze procedury postępowania" - podał rektor.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano ponad 1,6 tys. przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 104 osoby zmarły, a 430 wyzdrowiało.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama