Nowy numer 48/2020 Archiwum

Czernichów: Franciszkanie nieśli duchową pomoc zakażonym

Obok sióstr serafitek z Oświęcimia w Śląskim Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji w Czernichowie posługiwało dwóch franciszkanów, którzy przez kilka dni udzielało chorym na Covid-19 sakramentu namaszczenia. Zakonnicy poprosili, by nie ujawniać ich tożsamości.

Na profilu facebookowym Zintegrowanej Służby Ratowniczej, która 1 maja zakończyła działania na terenie placówki, znalazł się wpis o franciszkanach.

„Przyjechali z potrzeby serca, by pomóc, wspierać i posługiwać sakramentami. Dwóch franciszkanów spędziło w czernichowskiej placówce kilka dni. W tym czasie z ich rąk, sakrament namaszczenia chorych przyjęło kilkunastu pensjonariuszy - w większości chorych na Covid-19. Zakonnicy w pełnym zabezpieczeniu w środki ochrony indywidualnej, ramię w ramię z ratownikami i personelem posługiwali w Śląskim Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji - dziękujemy za Waszą pomoc i wsparcie” – można przeczytać we wpisie.

W związku z wykryciem koronawirusa w Śląskim Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji „Ad-Finem” w Czernichowie, gdzie przebywają przeważnie osoby starsze, niektóre obłożnie chore, 12 kwietnia br. wprowadzono kwarantannę. Po kilku tygodniach pracy w izolacji większość personelu medycznego 1 maja opuściła ośrodek. Gdy na miejscu pozostało 10 osób z personelu Zintegrowanej Służby Ratowniczej, 2 pracowników medycznych ośrodka i 5 osób z personelu dodatkowego, wojewoda śląski zarządził ewakuację placówki. W tym celu do placówki skierowano karetki. Do szpitali i oddziałów zakaźnych w regionie trafiło około 50 pensjonariuszy.

W ośrodku aktualnie, gdzie wciąż przebywa prawie stu pensjonariuszy, pracuje około 25 osób – w tym także m.in. ratownicy GOPR, żołnierze i wolontariusze.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama