Nowy numer 49/2020 Archiwum

Tatry otwarte dla turystów od 4 maja, ale będą limity osób na szlakach

Na jakich zasadach będzie można korzystać z Tatrzańskiego Parku Narodowego?

Informację o otwarciu Tatrzańskiego Parku Narodowego i zasadach udostępnienia szlaków przekazał podczas konferencji prasowej dyrektor parku Szymon Ziobrowski:

- Od 4 maja, w związku z rządową polityką łagodzenia obostrzeń, otwieramy ponownie Tatrzański Park Narodowy dla ruchu turystycznego i w związku z tym mamy kilka apeli i zaleceń. Po pierwsze będziemy zachęcali turystów, aby kupowali bilety wstępu online. Można to już robić za pomoca dwóch aplikacji, ale w najbliższych dniach otworzymy nowy kanał sprzedaży. Chcemy zminimalizować styczność turystów z nasza obsługą - poinformował Ziobrowski.

Dyrektor TPN odniósł się też do kwestii używania maseczek w Tatrach:

- Nie ma obowiązku noszenia maseczek w Tatrach, natomiast zalecamy ich używanie na parkingach oraz w punktach sprzedaży biletów. 

Na terenie parku będzie obowiązywała również zasada zachowania dystansu między ludźmi, szczególnie w miejscach koncentrowania się większej liczby turystów. Ponadto dyrektor TPN zapowiedział wprowadzenie limitu osób wpuszczanych na najpopularniejsze szlaki: np na drodze do Morskiego Oka i w Dolinie Kościeliskiej. Jednak 4 maja nie ruszą jeszcze wozy konne na drodze do Morskiego Oka czy w dolinach w Tatrach Zachodnich. Równocześnie Tatry zostają zamknięte dla użytkowników nart skitourowych.

Schroniska mogą być otwierane od poniedziałku (decyzja należy do zarządców), jednak działająca w nich gastronomia będzie dostępna tylko dla osób tam zakwaterowanych, nie dla osób przychodzących z zewnątrz.

Od poniedziałku rusza również kolej na Kasprowy Wierch.

W długi weekend udostępnione zostają nadal jedynie cztery reglowe dolinki tatrzańskie. 

W wyższych partiach tatra nadal zalega wiele śniegu. 

Tatry otwarte dla turystów od 4 maja, ale będą limity osób na szlakach  
« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama