Nowy numer 21/2020 Archiwum

Nie wykryto dotąd zakażeń koronawirusem na wyborach w Korei Południowej

Władze Korei Płd. nie zgłosiły dotąd żadnego przypadku zakażenia koronawirusem w czasie wyborów parlamentarnych 15 kwietnia, określanych jako pierwsze w tym kraju ogólnonarodowe głosowanie w czasie poważnej epidemii - poinformowała w czwartek agencja Yonhap.

Swoje głosy w wyborach oddało ponad 29 mln Koreańczyków, co przełożyło się na frekwencję 66,2 proc. - najwyższą odnotowaną w Korei Południowej od 28 lat.

W czasie wyborów stosowano nadzwyczajne środki ostrożności. Lokale wyborcze były dezynfekowane, a wyborcy musieli nosić maseczki ochronne, poddawać się pomiarowi temperatury, odkażać ręce i zakładać plastikowe rękawiczki przed głosowaniem.

Osoby z podwyższoną temperaturą ciała kierowane były do osobnych stanowisk, które dezynfekowano po każdym użyciu. Dla osób zakażonych koronawirusem przewidziano możliwość głosowania z miejsc, w których przebywają, lub w wyznaczonych lokalach wyborczych.

Pandemia uniemożliwiła natomiast oddanie głosów wielu spośród uprawnionych Koreańczyków mieszkających za granicą. Z powodu środków prewencji wprowadzonych przez inne państwa koreańska komisja wyborcza zawiesiła możliwość głosowania w 91 ambasadach i konsulatach w 55 krajach i regionach świata.

Wybory wygrała rządząca, liberalna Partia Demokratyczna (MPK), która wraz ze związanym z nią ugrupowaniem zdobyła 180 spośród 300 mandatów w jednoizbowym Zgromadzeniu Narodowym.

Korei Płd. udało się powstrzymać lawinowy wzrost liczby zakażeń bez stosowania powszechnych, odgórnych zakazów wychodzenia z domów. W czwartek po raz pierwszy od 18 lutego władze nie zgłosiły ani jednej nowej infekcji lokalnej. Potwierdzono natomiast cztery przypadki przywleczone z zagranicy.

W kraju wykryto już łącznie 10 765 przypadków koronawirusa, a 247 osób zmarło. Jeszcze na przełomie lutego i marca w Korei Płd. codziennie zgłaszano po kilkaset nowych zakażeń.

« 1 »
 • podajnik
  30.04.2020 09:23
  Wybory stacjonarne, tradycyjne nie spowodowały wzrostu zachorowań w Korei.
  Nie widzę problemu by u nas takie właśnie wybory przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności miały komukolwiek zaszkodzić.
  doceń 5
 • BabaJaga1
  30.04.2020 10:01
  podajnik...wreszcie sie zgadzamy.Porzadnie przygotowac wybory tak jak zrobiono to w Korei Poludniowej i jak sie je przygotuje co pewnie dwa trzy miesiace to potrwa to je przeprowadzic.A tak to bedzie masakra i eutanazja jak we Francji,Bawarii czy Szwajcarii
  doceń 6
 • podajnik
  30.04.2020 13:09
  Nie zgadzamy się. Nie manipuluj. Masakra nie ma w tych krajach żadnego związku z wyborami.
  doceń 0
 • BabaJaga1
  30.04.2020 14:18
  we Francji wybory doprowadzily do rozwleczenia wirusa i smierci niektorych kandydatow,ktorzy wygrali.A komisje wyborcze groza panstwu procesem.W Bawarii po wyborach dwa razy wiecej zachorowan
  doceń 4
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama