Nowy numer 22/2020 Archiwum

Kardynał Krajewski: Nasi bezdomni nie są już głodni

W Rzymie w czasie pandemii koronawirusa w najgorszej sytuacji znajdują się bezdomni. Nie mają oni możliwości izolacji od innych osób. Na ulicach nie ma też turystów, a mieszkańcy Wiecznego Miasta, którzy do tej pory ich wspierali, wychodzą z domów tylko w ważnych sprawach, stąd wielu z bezdomnych cierpi głód.

Potrzebującym od lat pomaga kard. Konrad Krajewski. Jałmużnik papieski wspólnie z wolontariuszami odwiedza ich, karmi i ubiera. W rozmowie z Radiem Watykańskim zapewnia, że pomimo zakazów związanych z pandemią jego ekipie udaje się skutecznie pomagać osobom mieszkającym na ulicach stolicy Włoch.

„Wszystkie ośrodki już zostały otwarte. Wolontariusze nabrali odwagi. Nasza pomoc oczywiście wygląda nieco inaczej niż przed pandemią, nie ma już wspólnych obiadów, zasiadania do stołu, ale wszędzie rozdawane są tzw. torebki serca, wypełnione jedzeniem i rozdawane osobom przy zachowaniu, rzecz jasna, wymaganego dystansu, aby nie zarazić drugiego człowieka - wyjaśnia kard. Krajewski. - Całe szczęście jest już lepiej niż choćby dwa tygodnie temu, kiedy nasi bezdomni, a jest ich parę tysięcy, po prostu byli głodni” -powiedział papieski jałmużnik.

W najnowszym "Gościu Niedzielnym":

Gość Niedzielny 17/2020
Gość Niedzielny
« 1 »
  • BabaJaga1
    25.04.2020 18:46
    ten czlowiek zostanie swietym.To nic,ze niektorzy mu zarzuca,ze przeciez rozdaje nasze.Tak to prawda ale czyni to za nas.W sposob,ktory dla nas jest niedostepny.
    doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama